Адреса: 03118, м. Київ, вул. Костанайська 6

Телефон: +38 (068) 397-95-77

E-mail: au.gro.esicnn%40viyk


Київське відділення національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса»

Адреса: 03118, м. Київ, вул. Костанайська 6

Телефон: +38 (068) 397-95-77

E-mail: au.gro.esicnn%40viyk


Київське відділення національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса»

2️⃣7️⃣ лютого 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ року представники територіальних відділень ННЦ ІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса 🌎 провели

2️⃣7️⃣ лютого 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ року представники територіальних відділень ННЦ ІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса 🌎 провели

🔰 научно-методический онлайн-семинар по методике повышения квалификации участников 📃👩🏻‍🎓⚖️ судебных специалистов и других юристов (адвокатов, судов, судебных экспертов, нотариусов, арбитражных керыхчих, психологов) на тему «Изучение угода недийними в период военного положения (занятие специальных знаний и судебной практики)», которое было организовано на базе Киевского отделения ННЦ ІСЕ.

👩🏼‍💻📣 Методом, проведенным за ходом, было обсуждение особенностей в начале года, которые надолго могут составить спору в судебном порядке, поскольку они не подтвердили, что было написано на момент ее укладывания, укладывались. внаслідок неправильного упоминания о наслідків.

🔍 Анализ экспертной практики выявил, что в умах війни суттєво увеличились шансы судебных разбирательств, договоров дарения, купли-продажи стосовно нерухомого майна тощо, которые укладываются в умах отдельных лиц. и отдельных психических станов на одной улице.

🕵🏻‍♀️ Склады в период доведения в судебные разбирательства сегодняшних дней с момента составления документов и проведения психологического исследования (переговоры лиц, как стороны договора, в срок) окупированных территорий, за кордоном, на вийских службах, в медицинских учреждениях, невозможность устранения необъятных документов, которые снижаются или перебувают во время часовой недоступности).

🗣️ Также обсуждались возможные варианты выбора специальных знаний в определенных категориях (проведенных 🕎психологических, 📝 почеркознательных и деятельных видов медицинских экспертов), процессуальных и тактических индивидуальных особенностей подготовки и проведения таких мероприятий. экспертиза, организационная работа с руководителями и судебными экспертами, роль и специализация нотариуса 📄 в аспектах проявления ризиков при укладке в год, заработка шахрайским Діям🙅‍♂️, судебная практика рассматривает вопрос о том, что такое исследование в год недійними, тонкостям допиту и критериям оценки экспертной оценки, нестандартным кейсам и правильным лайфхакам.

❤️🤓Для наших спикеров для достижения успеха, высокого профессионализма и жваву дискуссии:

❇️ Светлани БАБИЧ – заведующий сектором криминалистических и психологических исследований Сумского отделения ННЦ ІСЕ (Тема выступления: «Судово-психологическая экспертиза в последующих про визнання правочину недійсним, учёным дієздатною» особю»);

❇️ Тетяни ЄГОРОВІЙ – проведому судебному эксперту высшего квалификационного класса Полтавского отделения ННЦ ІСЕ (Тема выступления: «Опитування из застосуванням компьютерного полиграфа в гражданско-правовых спорах»);

❇️ Ганн БУНЯЧЕНКО – головному судебному эксперту по криминалистическим исследованиям Киевского расследования ННЦ ІСЕ (Тема выступления: «Особенности признания и проведения судебно-почеркознательных и технических экспертиз документов, которые укладываются» при правочинах»);

❇️ Олені ЧУЄВІЙ – приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу, заступнику голови Харківського відділення НПУ, члену методично-аналітичної комісії НПУ. (Тема виступу: «Роль нотаріуса у забезпеченні дійсності правочину та попередженні порушення волі сторін»);

❇️ Тетяні БАБКОВІЙ – доценту кафедри теорії права та конституціоналізму Західноукраїнського національного університету, кандидату юридичних наук, судді у відставці з понад 20-річним досвідом розгляду цивільних справ. (Тема виступу: «Невідповідність волі та волевиявлення сторони правочину як підстава його недійсності: правові аспекти та судова практика»).

🌐🩷 Також дякуємо учасникам заходу, які виявили щиру зацікавленість й ставили чисельні питання!

📌 Дискусії торкнулися таких важливих аспектів як:

🔹 Межі компетенції експерта-психолога та експерта-почеркознавця, алгоритм, основні етапи дослідження та їх завдання;

🔹 Складнощі проведення судово-психологічної експертизи, зокрема щодо встановлення психологічного стану особи при укладанні правочину;

🔹 Методики та правові наслідки застосування поліграфа у цивільно-правових спорах;

🔹 Вплив судово-почеркознавчих та технічних експертиз документів на оцінку справжності досліджуваних об’єктів та роль у визначенні дійсності правочинів;

🔹 Повноваження нотаріуса у запобіганні недійсним угодам;

🔹 Судова практика щодо встановлення невідповідності волі та волевиявлення сторін правочину, а також критерії визначення недійсності угод та місце висновку експерта у встановленні обставин справи тощо.

🔦 Учасники заходу отримали відповіді на питання:

➡️ Чи можливо експерту-психологу дослідити стан особи, яка уклала угоду декілька років тому?

➡️ Чи може бути проведена психологічна експертиза щодо особи, яка перебуває в іншому місці (дистанційно)?

➡️ Яка особливість проведення посмертних психологічних та почеркознавчих експертиз при неможливості отримання експериментальних зразків у справах про визнання угод недійсними?

➡️ Як визначити вид комплексної експертизи і як грамотно поставити на вирішення питання експертам?

➡️ Які матеріали є суттєвими для експертів при вирішенні питань щодо справжності угод?

➡️ Яким чином нотаріус визначає волю особи?

➡️ Чи можлива відмова нотаріуса у вчиненні нотаріальних дій?

➡️ Як має діяти нотаріус, коли сумнівається, що особа діє поза будь-яким примусом?

➡️ Які можливості дослідження оригіналів нотаріальних реєстрів та оригіналів документів, що мають зберігатися в державних архівах?

➡️ Чи досліджує експерт-психолог свідчення осіб? Якщо так, то в якій формі?

➡️ Який порядок дослідження інформації, наданої у цифровій формі (на електронних носіях)?

➡️ Яку роль має медична документація? Який порядок її отримання учасниками справи? Які саме стани здоров’я можуть впливати на висновок експерта-психолога (ОРВІ, серцево-судинні, проблеми зору та ін.)?

➡️ Який порядок і строки виконання клопотання про надання додаткових матеріалів? Що робити, коли збирання матеріалів потребує більш тривалих строків, або тимчасово унеможливлене? Чи може сторона надавати додатково інші матеріали на власний розсуд в процесі проведення експертизи?

➡️ Які запити доцільно направити і що має бути зазначено в ухвалі суду з приводу надання додаткових матеріалів у різних ситуаціях?

➡️ Який порядок комунікації замовника експертизи і судового експерта та чи можливо здійснювати це по телефону?

➡️ Як підготуватися до експертизи заздалегідь та роль консультації експерта у запобіганні тактичних промахів та тривалих строків провадження?

➡️ Чи існують стандарти щодо наданих на дослідження об’єктів для експертного дослідження у справах щодо визнання угод недійсними?

➡️ інші важливі нюанси.

Учасники семінару мали нагоду отримати практичні рекомендації щодо запобігання укладанню правочинів із порушенням законодавства та механізмів їх оскарження у судовому порядку.

🌐 Семінар став майданчиком для професійного обговорення та обміну досвідом між фахівцями різних напрямів, що сприяє удосконаленню їх навичок правозастосовної практики та підвищенню якості правосуддя в Україні! 💙💛