«Федоренківські читання» (присвячені памʼяті професора Владислава Федоренка), 15 жовтня 2024, м. Харків, ННЦ ІСЕ
🗓️ 15 жовтня 2024 р. колектив Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» взяв участь у міжнародному науково-практичному заході із вшанування пам’яті видатного науковця, судового експерта, досвідченого управлінця та державного діяча Владислава Леонідовича ФЕДОРЕНКА, що був приурочений до дати його народження – 15 жовтня.
🏛️ За ініціативи керівництва ННЦ ІСЕ та підтримки Міністерства юстиції України було продовжено традицію щорічного вшанування пам’яті вчителів та видатних постатей у судовій експертизі, які відзначились особистим внеском в розвиток наукових засад цієї важливої галузі та системи судово-експертних установ України.
🖤 До дня пам’яті Владислава ФЕДОРЕНКА ННЦ ІСЕ було організовано міжнародну науково-практичну конференцію з актуальних питань судової експертизи та криміналістики - «Федоренківські читання», до якої долучились науковці і практичні працівники експертних установ різних відомств, судових та правоохоронних органів, представники навчальних закладів України та інших країн.До Київського відділення ННЦ ІСЕ завітав заступник Міністра юстиції України Андрій ГАЙЧЕНКО, який разом з керівником відділення – Тетяною ЧАБАНЕЦЬ та працівниками відділення поклали квіти до дошки пам’яті професору Владиславу ФЕДОРЕНКУ та взяли участь у відкритті заходу.
♾️ Гості заходу ділилися спогадами про Владислава Леонідовича, досвід співпраці з ним, спільної участі у наукових заходах та науковій діяльності, відзначили основні напрями та здобутки в його професійній діяльності, зокрема у галузі конституційного, адміністративного права, права інтелектуальної власності, історії розвитку судової експертизи, розвитку експертиз у сфері інтелектуальної власності, участі в розробці експертних методик, нормотворчій та консультативній діяльності.
Під час конференції також обговорювались й інші питання криміналістики та судової експертизи:
📌 формування воєнної криміналістики як стратегічного напряму сучасної криміналістики;
📌 процесуальні новели участі спеціаліста у кримінальному провадженні;
📌 перспективи використання штучного інтелекту в судово-експертній діяльності;
📌 різноманітні аспекти взаємозв’язку судової експертизи з оглядом місця події та рекомендації щодо його проведення з метою подальшого використання результатів під час проведення різних видів експертиз та проваджень;
📌 міжнародні аспекти діяльності спеціалізованих судів з питань інтелектуальної власності;
📌 сучасний стан, проблеми та розробки окремих видів судових експертиз (у сфері економіки, дослідження об’єктів інтелектуальної власності, інженерно-екологічних експертиз, експертиз ДНК, психологічних експертиз та ін.);
📌 етичні аспекти діяльності судового експерта;
📌 психологічні стани судового експерта та ін.
🗨️ Із доповіддю у заході виступила заступник завідувача відділення, кандидат юридичних наук Вікторія АЛЄКСЄЙЧУК, яка спираючись на аналіз практики судово-експертної діяльності підняла питання доброчесності судових експертів та актуальності впровадження кодексу етики судового експерта.
✅ Захід пройшов дуже динамічно й насичено! Учасники підготували цікаві презентації та поділилися своїми найновішими виданнями. Дуже корисним було обмінятися досвідом, почути слушні пропозиції, дізнатися про ті проблеми, які виникають в практичній діяльності та ті розробки, які на сьогодні здійснюються в межах експертних установ.
💪 Разом працюємо над розвитком криміналістики та судової експертизи!
Слава Україні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦